Kadın

Neon Makyajda Elektrik Mavisi Trendi

Elektrik mavisi son sezonların öne çıkan hit ve ilginç renklerinden. Bu ilgi ve dikkat çekici renk koyu renkli gözlü bayanlarda ilginç durduğu kadar, renkli gözlü kadınlarda da çok efektif duruyor. Kısacası yüzünüzde ilginç yansımalar yaratmak istediğinizde kesinlikle kullanmanız gereken bir renk diyebiliriz. Elektrik mavisini gözlerinizde kullanamaya soyunduysanız bir kere bunu her anlamda yapabilirsiniz. Örneğin bu ilginç ve etkin tonu göz kapaklarınızda krem far şeklinde kullanabileceğiniz gibi toz far niteliğinde göz çukurlarında ve çerçevesinde de kullanabilirsiniz. Makyajda Elektrik Mavisi Trendi aşağıdaki formüllerle uygulanabilir.

Yazlıkta yürüyüşe çıkarken veya havuza giderken dahi elektrik mavisi woterproof tarzında bir göz kalemini gözlerinizin içine çekebilirsiniz. Ama öte yandan çılgınlığın dozunu birkaç kat daha arttırmak isterseniz de elektrik mavisi maskaralardan yararlanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi elektrik mavisini gözlerde kullanmamanız için hiçbir sebep yok. Hatta arkadaşınızın düğün gününde elektrik mavisi bir tuvalet giyerek gözlerinizi baştan aşağı bu renkle ortaya çıkarabilirsiniz dilerseniz.

İddialı Renk Makyajı

Ama bu rengi kullandığınızda gözlerinizin “ben buradayım” diyeceğini sakın unutmayın. Elbette bu iddialı rengi bu baskın özelliğinden dolayı ofis makyajında uygulayamazsınız. Ama diğer yandan bir konsere ya da partiye katılacağınız zamanlarda harika bir fikir olarak ortaya çıkabilirsiniz.

Yine yoğun pigmentasyona sahip olan elektrik mavisi göz makyajıyla daha koyu koyu olan büyülü göz makyajları bile yaratabilirsiniz. Mavi gözlü kadınların gözlerini muhteşem şekilde patlatacak olan bu makyajla davetlerde bir kraliçe gibi güzelliğinizi konuşturabilirsiniz. Yoğunca dağılmış bir hava vermek içinse pigment göz farını gözlerinize iyice dağıtmalısınız.

Eşlikçi Renklerle Birleştirin

Ayrıca bu iddialı rengi göz makyajında sadece tek başına da kullanma mecburiyetiniz yok. Çünkü kahve tonları ya da bakır tonlarıyla çok uyumlu bir renktir elektrik mavisi. Aynı şekilde patlak sarılar ve yeşillerle de öyle. Böylelikle kızıl – kahve ya da bronz eşliğinde kullandığınızda yüzünüzde ve gözlerinizde oluşacak olan soğukluk ortadan kalkar ve bu eşlikçi renkler sayesinde hem bakışlarınız hem de ortam ısınır. Ayrıca dilerseniz elektrik mavisi makyajınızı kuru – toz farlarla yapabileceğiniz gibi ıslak efektleri yaratacak olan krem rengi farlarla da uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu