Ekonomi

Şubeye Gitmeden Kart Limiti Yükseltme

‘Kredi kartı limiti artırma nasıl yapılır?’ ve kredi kartı limitinin düşürülmemesi gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda inceliyor olacağız. Kredi kartı kullanıcıları neredeyse bütün alışveriş işlemlerini kartlar üzerinden gerçekleştirmektedirler. Artık nakit işlemler oldukça az görülmeye başlanmıştır.

Bir kedi kartı kullanıcınsa limit belirlenirken; en başta o kullanıcının aylık gelirine bakılmaktadır. Ancak aylık gelirin çok yüksek olması kart limitinin de yüksek olması anlamına gelmemektedir. Tıpkı banka kredileri konusunda olduğu gibi kredi kartı limitinde de kredi notu çok önemlidir.

Kredi notunun düşük olması kredi kartı limitini etkilemektedir. Eğer kredi notu çok düşükse kredi kartının onaylanmaması gibi bir durumda yaşanabilmektedir. Limit yükseltme işlemleri de aynı şekilde devam etmektedir.

Kredi Kartı Limiti Artırmak İçin Ne Yapılmalıdır?
Kredi Kartı Limiti Artırmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Kredi Kartı Limiti Artırmak İçin Ne Yapılmalıdır?

‘Kredi kartı limiti artırma nasıl yapılır?’ Sorusuna verilebilecek yanıt; öncelikle bu konuda başvuru yapılması gerektiğidir. Bu başvurunun yapılması için farklı yöntemler vardır.

Kredi artı limit artırma başvuru için şubeye gidilebilmektedir. Şubede müşteri temsilcisine talepte bulunulur. Daha sonrasında onay gelip gelmeyeceği konusunda beklemek gerekmektedir. Ancak burada bazı evrakların tamamlanamasın istenebilmektedir. Bu durumda bekleme süresi uzayabilmektedir.

Kredi kartı limit artırma başvurusu için kısa mesaj yolu denenebilmektedir. Burada bankaların kısa mesaj kodu öğrenilmesi gerekmektedir. Daha sonra TC kimlik numarası ve istenilen komut girilmektedir.

Mobil bankacılık ve ya internet bankacılığı ile kredi kartı limiti artırma başvurusunda bulunabilir. Bu işlem diğerlerinden daha hızlı olabilmektedir. Bazen başvuruya anında yanıt alınabilmektedir.

Müşteri hizmetleri aranarak bu başvuruda bulunabiliniz. Bu da diğer işlemler gibi onay beklenen bir süreci içermektedir.

Kredi Kartı Limiti Artırma İşlemi Ne kadar sürmektedir?

‘Kredi kartı limiti artırma nasıl yapılır?’ Sorusuna cevap verdikten sonra bu işlemin ne kadar sürdüğüne bakmakta fayda vardır.

Kredi kartı limiti artırma işlemi bazen 2 gün içerisinde sonuçlanırken bazen de hemen cevap gelebilmektedir. Kullanıcının herhangi bir şey imzalamasına gerek kalmadan limit artırma işlemi onaylandığı takdirde otomatik olarak karta tanımlanmaktadır. Böylece mevcut limitin üzerine eklenen limitin kullanılmasına hemen başlanabilmektedir.

Editör

Yararlı içerik üretmeyi seviyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu